KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14687279
nr 1468 7279
Wilhelm von Gegerfelt
(1844-1920), Sverige
Teckning, Motiv från Venedig. Signerad. Bildmått: 38x24 cm
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:27:42
23/5 17:40:39
Wilhelm von Gegerfelt
Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt